Sícipők kiválasztása

A megfelelő sícipő kiválasztásánál a legfontosabb szempont az hogy kényelmes legyen. Alapvető szempont még a keménység, a láb biztos tartása, valamint a jó hőszigetelés.
1. Méret A rutinnal nem rendelkező, kezdő vásárlók általában itt követnek el hibát, ha nincs megfelelő segítség. Más utcai cipőt és más sícipőt vásárolni. A sícipő első próbára legyen kényelmes, de BECSATOLT állapotban! Ilyenkor ugyanis a sarok hátrébb csúszik, esetleg a rüszt sem nyomódik kellemetlenül előre. Csatoljuk be a cipőt, használjunk ki minden egyes állítási lehetőséget: micro állítás, tépőzár, stb. Ha így kényelmesen be tudjuk állítani a cipőt, nem töri a sarkunkat, bokánkat, nem éri el a lábujjunk a cipő orrát (csak sejtjük, hol a vége!), a mérettel nem lesz több problémánk. Ha az ujjunk eléri a cipő elejét, egyrészt feltörheti a körömágyat, erős fájdalmat, hosszantartó gyulladást okozva, másrészt a cipő méretébe be kell kalkulálni a vastag sízoknit is! (kivéve, ha alaposak vagyunk és viszünk a próbához téli zoknit) Sícipőt –ha lehet - mindig abban a sízokniban próbáljunk, amelyikben síelni fogunk! Egy sícipő próbája minimum negyed óra aktív járkálást jelent az adott cipőben.
2. Boka- és lábfejtartás, hidegérzet A cipő tartson, de ne szorítson! Minden embernek más-más formájú lábfeje van, ezt manapság a gyártók mindenféle alakváltoztató bélésanyaggal próbálják kompenzálni. Mégis előfordul, hogy egy-két helyen feltöri a cipő a lábat (pl. sípcsont), de ennek oka túlnyomórészt a zokni környékén keresendő. Ha valahol begyűrődik, pillanatok alatt sebesre törheti a lábat. Aki úgy gondolja, a lábnak moccanás nélkül kell "belefeszülni" a cipőbe, az hatalmasat téved! Két helyen mindig mozog a láb: lábujjak, sarok. Az ujjak mozgása azt jelenti, a cipő nem szorít tulságosan, biztosított a megfelelő vérkeringés, nincs kihűlés, zsibbadás. A sarok mozgása az ortopédiai különbségekből ered. Oldalirányban nem mozoghat, felfelé azonban igen, 8-10 mm-es emelkedés még elfogadható. A lábszárat szorító csatokat úgy kell beállítani, hogy azok maximálisan fogjanak, de ne szorítsák el az egész lábfej vérellátását. A hőszigeteléssel túl sok problémánk nem lehet, ha a méretválasztási szabályokat betartjuk. A mai bélésanyagok minden elvárásnak megfelelnek, ha nem szorít a cipő és egy megfelelő sízokni van a lábunkon, kemény hidegekben sem fogunk fázni.
3. Keménység, merevség, flex index Mit értünk ezalatt? Minden sícipőnek van egy bizonyos dőlési szöge, mely terhelésre valamelyest változik. Hogy ehhez a változtatáshoz mekkora erőre van szükség, nem mindegy. Ennek az erőnek a méretétől lesz egy cipő puhább, vagy keményebb. Szinte minden gyártó keménységi index-el látja el a cipőket. Ez kb úgy kell tekinteni, hogy 40-120 közötti érték között vannak a cipők. A 40-es flex index a teljesen kezdő hölgyek számára ajánlott, a 120-as keménységű kifejezetten versenyzők számára készült. A két érték között kell keresni mindenkinek a neki megfelelőt. Ennek kiválasztásához a szaküzletek eladói segíthetnek Ne essünk abba a hibába, hogy profi cipőt veszünk, hiszen úgyis profik leszünk egyszer! Vegyük meg az aktuális igényünknek megfelelőt, ha eleget síelünk, 3-4 év alatt úgy is lehasználjuk, ebben az esetben pedig el is értük azt a fejlettségi szintet, ahol már a keményebb cipő megengedhető. Kerüljük az egy csatos, sarokbebújós sícipőket! Ugyan könnyű belebújni, de síelésre szinte alkalmatlan. A lábszárnál megszorított, egyetlen csat nagy mozgásteret hagy a lábfejnek a cipőben, bizonytalanná téve ezzel a léc kormányzását.
Boltunkban az alábbi gyártók sícipőit árusítjuk

 
Információk:
Rólunk:
1036 Budapest Pacsirtamező u.16.
H-P:10-19h Szo:10-16h V:Zárva
k2[a]k2shop.hu
Az oldal sütiket használ. Az oldal harmadik féltől származó szoftvereket is használ