Magyar sikerek a sísportban

2011. 03. 30, Szerda

Ausztriában a gyermekek síversenyeztetése a Bezirk kupákkal kezdődik. Ez a versenysorozat 7 – 8 futamból áll, és 2003-as korosztálytól tart egészen ifjúsági korosztály első pár évéig. A futamokat műlesiklásban, óriásműlesiklásban és sícrossban rendezik. A legjelentősebb mezőny a gyermek II-es kategóriától a serdülő II-es kategóriáig található.

Ezen korosztályok egyikében, azaz gyermek II-III-as korosztályban indult Tóth Zita (2002) a K2-Freestyle Sport Egyesület versenyzője.

Az előzetes szülői és edzői megbeszélés alapján Zita feladata az volt, hogy az idei szezonban a Bezirk kupára összpontosítson és csak másodlagos cél volt, hogy a MK sorozaton is helyt álljon. Szerencsére az utóbbi is sikerült, ott első helyen végzett Zita.

A IV-es Bezirk, amelyben Zita versenyzett, még az osztrák bezirkek között is erősnek számít.

Rengeteg munkát végzett Zitus az idén, amivel a kupasorozatot végig tudta csinálni, és rengeteg energiát tettek bele edzői is, és nem utolsó sorban Zita apukája is.

A közös munka sikeres volt. Nemrégiben közzé tettük, hogy Zita bezirk válogatottként megnyerte a Steier Kupa sorozatot is, és végül a bezirk kupa sorozat versenyén is az első helyen végzett.